По еден месец пад, бројот на активно заразени повторно се искачи над 8.000 случаи

by fokus 22:11
22:11

Според последната статистика на Министерството за здравство, бројот на активни заразени со Ковид-19 денеска надмина 8.000 случаи, иако цел февруари вкупниот број на заразени беше под оваа бројка.

Поточно денеска се регистрирани 8.290 активни заразени, а последен пат над 8.000 заразени имаше на 31 јануари, кога биле регистрирани 8.157 активни случаи.

- Advertisements -

Поврзани новости