По две години бегство вечерва убиецот на Јанушев заврши во Шутка

by fokus 20:10
20:10

Филип Секуловски Кобра, убиецот на младиниот фудбалер Мартин Јанушев, од вечерва е во затворот во Шутка, неофицијално дознава Фокус. Тој две години беше во бегство, а МВР имаше распишано потерница.

Мартин Јанушев на 3. ноември 2017 година беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром.

- Advertisements -

Поврзани новости