По десет години заврши „владеењето“ на Бајрам со Шуто Оризари, Курто Дудуш е новиот градоначалник

by Fokus 22:04
22:04

Кандидатот од редовите на СДСМ, Курто Дудуш победи со над 1500 гласови пред досегашниот градоначалник и кандидат за нов мандат, Елвис Бајрам, син на Амди Бајрам.

Предизборието го следеа низа обвинувања, со тоа што Бајрам тврдеше дека е претепан од Дудуш и неговите подржувачи.

- Advertisements -

Поврзани новости