По чистењето на Триумфалната порта, граѓани „спонтано“ се собраа да го чистат споменикот на Филип Втори во Битола

by Фокус 13:14
13:14

По вчерашниот „спонтан“ собир на неколку граѓанки за кои цело време се вртеше муабет дека се од Унија на жена на ВМРО-ДПМНЕ денеска се соочивме со реприза на вчерашниот ден, ама овој пат во Битола.

Таму, исто така неколку граѓанки се собраа да го чистат споменикот на Филип Втори на Плоштадот Магнолија кој беше бојадисан од Шарената револуција.

Според локалните медиуми, жени почнале самоиницијативно да го чистата споменикот со сјај и со вода.

Поврзани новости