По 50 евра казна за Заев, Николовски и Филипче зошто возеле мотори без кациги

by fokus 14:24
14:24

По 50 евра казна им е изречена на премиерот Зоран Заев, министерот  Венко Филипче и  вицепремиерот Љупчо Николовски, бидејќи возеле мотори без кациги.

Од МВР за “Фокус” потврдуваат дека тројцата функционери добиле прекршочни налози.

- Advertising -

Казните следуваат откако низ социјалните мрежи беше објавено видео на кое се тврдеше дека премиерот  Заев вози мотор без да ги почитува сообраќајните правила.

Поврзани новости