По 12 години падна ВМРО-ДПМНЕ во Бутел, нов градоначалник е Велимир Смилевски

by Fokus 22:33
22:33

Кандидатот на владејачката СДСМ, Велимир Смилевски од редовите на СДСМ е нов градоначалник на скопската општина Бутел, кој победи со 3.000 гласови повеќе од својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ.

Бутел веќе 12 години преставуваше бастион на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости