Планот на ВМРО-ДПМНЕ за новата ера: Ќе славиме на 15 октомври, а на 16ти ќе бараме предвремени избори

by fokus 21:19
21:19

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, на вечерашната конвенција на партијата рече дека на 15 октормври толку силно ќе славеле, што нивните противници немало да знаат што ги снашло. А, наредниот ден веднаш ќе побарале предвремени парламентарни избори.

ВМРО-ДПМНЕ денеска предвреме ја почна изборната кампања со конвенцијата за претставување на кандидатите за градоначалнци. Новиот слоган на партијата е „Новата ера почнува“.

- Advertising -

Поврзани новости