Планинар од Македонија спасен по пад од 15 метри

by Fokus 16:29
16:29

Планинар од Македонија успеал да преживее страотен пад од врвот Анича Кук во Националниот парк Пакленица во Хрватска. Како што пишуваат далматинските портали, Жупанискиот центар 112 во неделата околу 12 часот добил дојава дека планинар, државјанин на Македонија, се повредил од по пад од врвот, пишува Независен.

„Паѓал околу 15 метри и останал да виси на карпа, околу 120 метри од тлото“, известуваат медиумите.

- Advertisements -

Поврзани новости