Питер Ванхауте остана без ангажман од ЕУ

by Фокус 09:12
09:12

Белгискиот посредник Питер Ванхауте нема веќе да биде пратеник на Европската Комисија, пренесе Алсат-М, повикувајќи се на канцеларијата за информирање на ЕК.

Портпаролката Маја Коцијанчиќ истакнала дека договорот меѓу Комисијата и Питер Ванхауте е при крај и дека тој нема да работи како експерт финансиран од ЕУ.

Поврзани новости