Пит бул ја изгризал на ногата

by Fokus 16:40
16:40

Дваесет и двегодишна девојка била касната од куче, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, вчера во 22,40 часот во Полициската станица Бит Пазар М.П.(22) пријавила дека на улицата “Струмичка” била касната од куче од раста “пит бул“ за десната нога.

Поврзани новости