Писмо од Црвенковски до Иванов: Ниту ја барам, ниту ја прифаќам вашата „милост“

by Фокус 13:30
13:30

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски бара од претседателот Ѓорге Иванов да ја повлече одлуката за негово аболирање.  Неговото писмо до Иванов го објавуваме во целост:

црв

Поврзани новости