ПИШИ МИ, ДА ТИ ПИШАМ: Скафандерски кворум

by fokus 16:50
16:50

Пишува: Ана ПАНОВСКА

Видно поразени, сега се закануваат со затвори… се собираат во глутница и си се бодрат подзинато чекајќи го оној месијата, кооптираниот професор, да им смисли некои нови „кардељевски“ потези, кои ВМРО-ДПМНЕ потоа ќе ги прикажува како свои.

- Advertisements -

Толку беше од големата ум(е)рена десница, се стопи во прегратките на Апасиев.

Целата колумна прочитајте ја во новиот број на неделникот „Фокус“ кој можете да го купите и во електронска форма на овој линк.

 

Поврзани новости