Пировска: Испадна дека никој не лежи освен Јанкулоска

by Фокус 23:31
23:31

Директорката на Хелсиншкиот комитет, Уранија Пировска, во врска со бегството на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, на „360 степени“ изјави дека граѓаните се бесни поради неспроведувањето на правдата во земјава.

-Тоа што се случи денес, покажа дека кај граѓаните постои огромнa количина на бес, поради тоа зашто во Македoнија не се случи спроведувањето на правдата. Тоа е рак-рака и граѓаните се изневерени во очекувањата. И jас извикував нема правда-нема мир, испадна дека никој не лежи освен Гордана Јанкулоска, или можеби лежат на некоја плажа. Протестиравме поради феноменот на неказнивост – рече Пировска.

- Advertisements -

Поврзани новости