Пинтија денеска без вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за преки на водоснабдувањето во населба Пинтија.

„На ден 23.11.2018.поради уличен дефект од Ф-125мм на ул.Саса 2 во населба Пинтија, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Пинтија од 10:00 часот до санирање на дефектот“, соопштија од таму.

Поврзани новости