Пијани славеници од ВМРО-ДПМНЕ нападнале домови на опозиционери

by fokus 19:36
19:36

СДСМ обвинува дека синоќа домовите на многу опозиционери во Крушево биле нападнати од пијани симпатизери и членови на ВМРО-ДПМНЕ.

-Славениците од ВМРО ДПМНЕ Крушево под дејство на алкохол напаѓале туѓ имот. Викале и вознемирувале во ноќните часови-се наведува во објавата на СДСМ Крушево.СДСМ Крушево бара безбедносните служби да преземат соодветни мерки, а градоначалникот Ѓорѓи Дамчески да понесе одговорност за синоќешниот немир.Со режимот е завршено, борбата продолжува -стои во соопштението на СДСМ Крушево.

- Advertisements -

Поврзани новости