Вчера вечерта после 20 часот, пијан граѓанин на Шведска дивеел во угостителски објект, а го нападнал и рецепционерот во хотелот каде бил гостин.

„На 21.07.2019 година околу 20.20 часот во Полициската станица Центар бил приведен С.А.Ј.(25) од Шведска поради тоа што под дејство на алкохол кршел инвентар и ги вознемирувал гостите во угостителски објект, а физички го нападнал и рецепционерот Б.Ѓ. во хотелот во кој бил гостин. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.