Пијан маж се заканувал дека ќе ја крене владата во воздух

by fokus 23:19
23:19

 

Маж попладнево се јавил во Владата и се заканувал дека ќе го гранатира објектот, пренесуваат провладините медуми повикувајќи се на извори од МВР.

По брза интервенција на Единицата за антитероризам на Министерството за внатрешни работи било утврдено дека се работи за лажна дојава.

Лицето кое анонимно се јавило е идентификувано и е утврдено дека било под дејство на алкохол.

Поврзани новости