Пиејќи вода, седумгодишно девојче се лизнало и тешко се повредило

by Fokus 16:54
16:54

Седумгодишна ученичка пиејќи вода се лизнала и тешко се повредила, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера околу 12.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во село Топлица, гостиварско, седумгодишна ученичка паднала во кругот на училиштето и се здобила со тешки телесни повреди. Според пријавеното, за време на одмор, обидувајќи се да се напие вода од чешмата во кругот на училиштето, девојчето се лизнало и паднало. По укажаната лекарска помош во болницата во Гостивар, била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости