Пеце Мирчевски именуван за прв човек на владината Служба за општи и заеднички работи

by fokus 12:49
12:49

Владата на денешната сединица го избра Пеце Мирчевски за раководител на владината Служба за општи и заеднички работи.

Мирчевски за Фокус ја потврди оваа информација и најави дека утре официјално ќе ја преземе новата должност од Васе Доневски.

- Advertisements -

Инаку, тој беше претседател на Комисијата за животна средина и просторно планирање на СДСМ.

Поврзани новости