Петров: Имам амбиции за следните претседателски избори

by fokus 18:33
18:33

Тодоров Петров во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека се уште има амбиции да биде претседател на Република Македонија.

-Можеби ќе се кандидирам на следните претседателски избори во 2019 година. Јас не сум член на ниедна политичка партија. Можеби ќе бидам независен кандидат, можеби и со поддршка на некоја партија, рече Петров.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости