Петковски: Дијаспората треба да биде дел од пописот

by Фокус 21:33
21:33

Ако дијаспората ја помага финансиската моќ на државата, тогаш логиката е да бидат дел од пописот, смета лидерот на НСДП Тито Петковски.

-Тие учествуваат на еден начин во земјата и сакаат да видат како се трошат нивните пари – вели Петковски на ТВ 24.

- Advertisements -

Сепак, тој посочува дека тие кои не живејат во Македонија и не плаќаат даночни обврски кон државата, не треба да ги имаат сите права како овдешните граѓани.

Поврзани новости