Петгодишно дете починало во дворот на семејната куќа

by fokus 10:29
10:29

Вчера во 15.36 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болница „8-ми Септември“ било пријавено дека кај нив било донесено починато петгодишно девојче од Скопје.

Детето починало во дворот на семејната куќа, сопственост на таткото А.С.М. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото девојче било предадено на обдукција.

- Advertisements -

Поврзани новости