Пет случаи на корона вирус во домови за стари лица во Скопје

by Fokus 15:22
15:22

Пет позитивни случаи на корона вирус се откриени во домови за стари лица во Скопје преку скринингот за Ковид-19, информираше министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Станува збор за приватен дом за стари лица кој има објекти во населбата Ченто и во село Кадино.

- Advertising -

Министерот информира дека во едниот позитивни на коронавирусот се две штитенички, а во другиот тројца вработени.

„Изанализирани се сите контакти и дадени се решенија за изолација“, рече Филипче.

Поврзани новости