Пет новозаразени и едно починато лице во изминатите 24 часа

by fokus 14:42
14:42

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:

Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19 од:
Скопје –  3, Куманово и Тетово – по 1.

Регистрирани се 8 оздравени пациенти од:
Скопје и Тетово – по 2, Кичево, Гевгелија, Валандово  и Демир Хисар – по 1.

Пријавено е едно починато лице од Кичево (39г), починато во болнички услови.

Поврзани новости