Синоќа околу полноќ се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија пет лица. Во несреќата во близина на Драчево се судриле камион и автомобил.

Три лица починале на лице место, а две на скопските клиники. Повеќе детали се очекуваат во текот на денешниот ден.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.