Песков најави: Утре продолжуваат преговорите со Украина

by fokus

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека руско-украинските преговори се планирани за утре.

Неговата изјава следи откако советникот на украинскиот претседател, Алексеј Арестович изјави дека се водат активни преговори.

– Не. Планирано е утре да продолжат руско-украинските преговори, истакна Песков.

Поврзани новости