Перо Камиказа: Го сакам Водно и не го давам!

by fokus 13:39
13:39

Долгогодишниот член на легендарната група Меморија, Петар Георгиевски Камиказа, во најголем дел од слободното време е физички активен.

Тој утрово се искачи на Водно со својот велосипед и порача дека „Го сака Водно и не го дава Водно“.

- Advertisements -

Ова најверојатно се однесува на најавите за градење на гасовод кој ќе поминува низ дел од оваа скопска планина, кој колку-толку им носи чист воздух на скопјани.

Поврзани новости