Перо Антиќ се врати во Црвена Звезда

by fokus 22:20
22:20

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ направи трансфер во Црвена Звезда и го напушти актуелниот европски првак Фенербахче.

Ова е враќање на Антиќ во клубот во кој играше пред десет години, односно од 2005 до 2007 година.

- Advertising -

На сајотот на Црвена Звезда беше потврдено дека првиот македонски кошаркар кој играл во НБА лигата, потпишал едногодишен договор со српскиот шампион.

Поврзани новости