Пентагон ја прекина соработката со тимот на Бајден

by fokus 20:06
20:06

Американскиот вршител на должност министерот за одбрана Крис Милер му нареди на Пентагон да ја прекине соработката со тимот на новоизбраниот претседател Џо Бајден, објави Аксиос.

Не е познато зошто Милер така постапил и дали одобрил претседателот Доналд Трамп.

- Advertisements -

Се очекува соработката да биде обновена по празниците

Поврзани новости