Пенс повика на завршување на бескрајните истраги за Трамп

by fokus 22:25
22:25

Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска повика на завршување на „бескрајните истраги“ за претседателскиот мандат на американскиот претседател Доналд Трамп.

– Овие бесконечни истраги треба да бидат завршени во Вашингтон и претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси и демократите треба да се фокусираат на безбедноста, просперитетот, инфраструктурата, УСМЦА (договорот меѓу САД, Мексико и Канада) и намалувањето на цената на лековите, рече Пенс.

- Advertisements -

Поврзани новости