Пенков од ВМРО-ДПМНЕ одржа прес за да му честита на Делков од СДСМ

by fokus 18:14
18:14

Кандидатот за градоначалник на Неготино од ВМРО-ДПМНЕ, Златко Пенков денеска одржа прес конференција на која му честиташе на својот противкандидат од СДСМ, Тони Делков за победата на изборите во Неготино во првиот круг.

Тој му посака успешна работа и се заблагодари за поддршката на оние кои гласале за него. Додаде дека секогаш ја почитува волјата на народот.

- Advertisements -

 

Поврзани новости