Пендаровски: Зурлите и тапаните повторно ечеа во Галичник

by fokus

Претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска денеска присуствуваа на Галичката свадба.

-Зурлите и тапаните денеска повторно ечеа во Галичник. Илјадници посетители ја продолжуваат традицијата на Галичка свадба.

Нека е вечна љубовта на Катерина Илиевска и Филип Бундовски, овогодинешните невеста и зет, напиша претседателот Пендаровски на фејсбук.


Поврзани новости