Пендаровски за упадот во Конгресот: Насилството не може да биде изговор за поткопување на демократијата

by fokus 11:41
11:41

Претседателот, Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил го искоментира насилниот упад што се случи во американскиот Конгрес и изрази сочувство и солидарност со американските граѓани.

-Насилството не може да биде изговор за поткопување на демократијата. Однесувањето на поединци нема да ја сруши довербата во институциите. Сочувство и солидарност со американските граѓани, напиша Пендаровски.

- Advertisements -

Поврзани новости