Пендаровски за Апасиев: Психопат и гнида, штом ми пцуе починат родител

by Fokus 16:07
16:07

Претседателот Стево Пендаровски, одговарајќи на новинарско прашање по седницата на Советот за безбедност, го искоментира и пратеникот Димитар Апасиев од Левица кој завчера, јавно на Фејсбук го опцу шефот на државата со зборовите „П**ка ти матер“.

-Тој тип да ми пцуе починат родител, да ми пцуе гроб на родител, мојата мајка е почината пред десет години, треба или да е нашмркан или да му фали нешто, да не е со сите, изјави претседателот, Пендаровски.

Тој го нарече Апасиев психопат, гнида.

– Ако имаше нешто меѓу нозе ќе ме испцуеше во лице, а не да се крие зад тастатурата. Преку глава ми е такви големи македонски мажиња, рече Пендаровски.

Поврзани новости