Пендаровски: Во овој момент нема потреба од воведување поригорозни мерки за движењето

by fokus 20:12
20:12

Претседателот Стево Пендаровски по завршување на Советот за безбедност изјави дека не се разгледува опцијата за воведување 24-часовен полициски час.

-Не разгледувавме 24-часовен полициски час. Во овој момент нема никаква потреба за воведување на поригорозни мерки во однос на ограничување на движењето. Нашата земја во однос на сите индикатори не е под нивото од земјите од ЕУ, рече Пендаровски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости