Пендаровски во Москва на Денот на победата над фашизмот

by fokus 14:03
14:03

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски ќе учествува на прославата на 75 годишнината од победата во Втората светска војна, која ќе се одржи на 9 мај наредната година во Москва по покана од рускиот претседател Владимир Путин, јави руската новинска агенција ТАСС.

„Еден од главните принципи на нашата држава е борбата против фашизмот. Значи, секако ќе бидам таму“, изјави Пендаровски за време на средбата со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров на маргините на Парискиот мировен форум.

- Advertising -
"

Поврзани новости