Пендаровски во Бигорски: Важно е да се обединиме и да одиме заедно напред!

by Фокус 15:30
15:30

Претседателскиот кандидат на СДСМ и владејачката коалиција Стево Пендаровски денешниот празник Велигден го одбележува во кругот на семејството со кое замина во посета на Бигорскиот манастир.

„На денот кога го празнуваме Велигден, празникот на мирот и добрата волја, повикувам на меѓусебно разбирање и слога. Сега како никогаш досега е важно сите да се обединиме и да покажеме дека сме подготвени да одиме заедно напред, заедно кон светла идинина и подобро утре. Честит Велигден!“, порача Пендаровски на својот ФБ профил.

- Advertisements -

Поврзани новости