Пендаровски, Шекеринска, Шахпаска и Царовска дел од Парадата на гордоста

by fokus 13:35
13:35

Претседателот Стево Пендаровски, министeрката за одбрана Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, министерката за образование и наука Мила Царовска и лидерката на ДОМ Маја Морачанин денеска се меѓу оние кои дадоа поддршка со лично присуство на Парадата на гордоста што по втор пат се одржува во Скопје.

Поврзани новости