Пендаровски: Одигравте херојски, се гордееме со Вас

by fokus 21:21
21:21

Претседателот на државата Стево Пендаровски им честита на македонските фудбалери за играта која ја покажаа на натпреварот со Холандија.

-Ви честитам за вечерашната игра момци! Одигравте херојски. Се гордееме со Вас. На капитенот Горан Пандев му благодарам за досегашниот придонес за македонскиот фудбал, напиша претседателот на „Фејсбук“.

- Advertisements -

Поврзани новости