Пендаровски на средба со Шеќеринска: Ги подржува новите активности на СДСМ

by Фокус

Кандидатот за шеф на државата од СДСМ на последните претседателски избори, Стево Пендаровски дава целосна поддршка на новата стратегија за политичко делување на најголемата опозициска партија. Тој дури се соогласил да се вклучи во активностите за нивна реализација.

Ова е исходот од денешната средба на Пендаровски со заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска. 

 

 

 

Поврзани новости