Пендаровски: Му се јавив на висок функционер на ДУИ и му реков да престане со навредите кон Река

by fokus 22:24
22:24

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашната дебата на ТВ 21 откри дека вчера му се јавил на висок функционер на ДУИ и му рекол да престане со реториката на говор на омраза кон кандидатот Блерим Река.

-Иако можеби не морам тоа вака јавно го кажам, на тој функционер висок на ДУИ вчера му се јавив да му кажам да престане со таа реторика. И така ќе реагирам кон секој кој на таков начин сака да ми „помогне“. Добив одговор дека тоа нема да се повтори, рече Пендаровски.

- Advertisements -

Поврзани новости