Пендаровски му честиташе на Бајден: САД се наш стратешки партнер

by fokus 20:11
20:11
Претседателот Стево Пендаровски денеска на својот Фејсбук профил упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден.
Според претседателот, САД е нашиот стратешки партнер кој секогаш ја поддржува демократијата во земјава.
-Честитки до новиот американски претседател Joe Biden. #САД се наш стратешки партнер кои секогаш ја поддржувале демократијата во земјава и нашите евро-атлантски интеграции. 🇲🇰🇺🇲, напиша на ФБ претседателот Пендаровски.

Поврзани новости