Пендаровски: Имав динамичен разговор со Макрон, ми најави посета на Македонија следната година

by Фокус 14:26
14:26

Македонскиот претседател Стево Пендаровски сооппшти дека за време на денешната средба со францускиот претседател Емануел Макрон имал динамичен разговор.

„Средбата беше можност да ја потврдам нашата заложба за европска интеграција и да го информирам претседателот Макрон дека ние немаме резерва за изменета методологија за водење на претпристапните преговори со ЕУ со цел продлабочување на процесот“, напиша Пендаорвски на фејсбук.

- Advertising -

Тој информираше дека Макрон му најавил посета на Северна Македонија во првата половина на 2020 година.

Поврзани новости