Пендаровски и Арифи се согласија дека Илинден го обединува Македонците и Албанците

by fokus 22:18
22:18

Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски и потпретседателката на ДУИ Теута Арифи, во „Топ Тема“ на телевизијата Телма индиректно се осврнаа на најновиот наводен предлог за името, „Република Илинденска Македонија“ и се согласија дека Илинден е тоа што ги обединува и Македонците и Албанците.

 

 

Поврзани новости