Пендаровски: Хеликоптерите немаат техничка можност за летање навечер

by Fokus 22:17
22:17

Јавноста бурно реагираше зошто мора да се чека до следното утро за да се прати хеликоптерска помош во Кочани, а претседателот Стево Пендаровски на социјалните мрежи даде објаснување за таквата ситуација.

„Сакам да ја информирам јавноста дека хеликоптерите на армијата немаат техничка можност да летаат во ноќни услови. Ова е единствената причина заради која во гаснење на пожарите ќе се вклучат во раните утрински часови“, напиша Пендаровски.

- Advertisements -

 

 

 

Поврзани новости