Пендаровски би победил во вториот круг со 6% разлика

by fokus 19:52
19:52

Консензуалниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, би победил во вториот круг од претседателските избори со околу 6 отсто разлика, покажува анкетата на Агенцијата М-Проспект, изработена за ТВ Телма.

Според резултатите од анкетата Пендаровски би освоил 32,4 отсто од гласовите, додека Силјановска – 26,2 отсто.

- Advertisements -

Од друга страна 22,7 отсто од анкетираните одговориле дека се уште не одлучиле за кого ќе гласаат.

Поврзани новости