Пеколно време и денеска

by Fokus

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 9, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 28 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 18 степени, а дневна до 36 степени.

Поврзани новости