Пејач од Крагуевац ги избодел колегите и сакал да побегне од болница

by Fokus 18:49
18:49

Пејачот Милош С. (39) кој беше уапсен во Крагуевац поради обид за убиство на своите колеги од бендот, наводно при апсењето успеал да повреди и еден полицаец.

Милош во локалот се скарал со колегите од бендот, а потоа излегол надвор за да земе нож.

„Замина до автомобилот и зема нож долг 12 сантиметри, по што почна да ги боде колегите, а полицијата стигна и го уапси пејачот, кој заврши во болница“, открива извор за медиумите.

Меѓутоа, во болницата се случил хаос.

„Милош се обидел да избега од болницата, а притоа повредил полицаец кој го спречил да избега“, се открива во медиумите.

Поврзани новости