Пациент се фрлил од прозорец од ГОБ “8-ми септември”

by Fokus 10:31
10:31

Пациент роден 1950 година хоспитализиран во ковид-центарот во ГОБ „8-ми Септември“ се фрлил од прозорец од првиот кат.

Информацијата за Фокус ја потврдуваат  од МВР и болнички извори.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Пациентот се фрлил од првиот кат на Ковид-центарот и не го преживеал падот.

Неофицијално, пациентот бил хоспитализиран неколку дена и имал психички проблеми.

С.Т

 

 

Поврзани новости