Пасоши ќе се издаваат и в сабота

by Фокус 10:59
10:59

Од Министерството за внатрешни работи ги известуваат граѓаните дека и во текот на утрешниот ден ќе можат да ги подигнат своите изработени пасоши.

„Заради зголемениот интерес на граѓаните, Управните служби во сите градови ќе работат и во сабота од 08.30 до 16.30 часот, за издавање на веќе изработените патни исправи, информираат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости